19551

Your IP:18.219.218.186

Nasi absolwenci

W związku z jubileuszem 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Zespole Szkół w Tyczynie tworzymy listę absolwentów; jeżeli chcesz opowiedzieć o sobie, prześlij informacje na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wójt skoczylasAdam Skoczylas –  uczeń naszego Liceum w latach 1987-1991. Jego wychowawczynią była dr Urszula Gruca-Miąsik. Miło wspomina czasy spędzone w naszej szkole. Po zdaniu matury, kontynuował naukę na studiach ekonomicznych w Rzeszowie, podyplomowych w Warszawie. Kilkanaście lat pracował w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Od 5 grudnia 2014 roku pełni funkcję Wójta Gminy  Lubenia.

Bogusław Sowa urodził się w 1984 roku w Brzozowie. W latach 1999-2003 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Zespole Szkół w Tyczynie. Dyplom magistra prawa uzyskał w 2008 roku, po dobyciu studiów dziennych na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowski w kraju i za granicą.ego w Rzeszowie, z wynikiem bardzo dobrym.

W 2007 r. odbywał studia cząstkowe na Państwowym Uniwersytecie w Woroneżu w Rosji w ramach polsko - rosyjskiej wymiany studenckiej.

Swoją karierę dydaktyczną rozpoczął w 2010 roku na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego jako wykładowca przedmiotów „Prawo” oraz „Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne”. W latach 2010 – 2013 pracował jako doradca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. Stanisława Wrzoska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przygotował rozprawę doktorską pt. „Realizacja zadań własnych przez samorząd terytorialny na szczeblu powiatu”. Uchwałą Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu

Lubelskiego w Lublinie w dniu 15 stycznia 2013 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych.
Po uzyskaniu wpisu na listę adwokatów, rozpoczął prowadzenie własnej praktyki prawniczej w Rzeszowie. Świadczy pomoc prawną dla osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

Bogusław Sowa jest także aktywnym członkiem Regionalnej Sieci Tematycznej Województwa Podkarpackiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013,członkiem Rady Społecznej przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu oraz członkiem Rady Społecznej przy Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Jest ponadto autorem licznych artykułów naukowych, które zostały opublikowane. Ponadto, aktywnie uczestniczy w konferencji naukowych. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół prawa administracyjnego i postępowania administracyjnego. Pisze porady prawne dla kilku lokalnych gazet.

Nazywam się Kamil Dudek i jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Tyczynie.
Obecnie studiuje na 3 roku Administrację, ze specjalizacją Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Prawo karne, prawo administracyjne, kryminologia, kryminalistyka, zwalczanie przestępczości zorganizowanej to tylko nieliczne przedmioty, na które uczęszczam.
W czasie wolnym trenuje pływanie na szkolnym basenie oraz sporty walki, które również prowadzone są na terenie uczelni przez wykładowców.

Nazywam się Ernest Dębiński i jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Tyczynie o profilu ogólnopolicyjnym.
Obecnie studiuję na trzecim roku prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów, gdzie zajmuję się marketingiem. W poprzedniej kadencji pełniłem funkcję dyrektora ds. Kontaktów Zewnętrznych. Organizuję także imprezy studenckie, jestem managerem cyklu imprez Studenckiej Środy w Grand Club&Bowling. Działam jako wolontariusz programu Projektor-wolontariat studencki.

Nike Air Max

maj 2024