Jesteś tutaj: Start
Informacja została umieszczona na prośbę absolwentki LO w Tyczynie
W dniach 6-8 grudnia 49 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli pojechało na 3 dniową wycieczkę do Warszawy w ramach programu Poznaj Polskę.
W ramach zadania uczestnicy wycieczki wyjechali do Warszawy gdzie przez 3 dni zwiedzali stolicę poznając historię Warszawy i Polski.
10 grudnia w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Kidacka z kl. 3b. Miło na poinformować, że Patrycja zakwalifikowała się do centralnego finału, który odbędzie się w marcu 2022 r. w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy.
Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora etapu regionalnego.
Zaczęły spełniać się plany odnośnie oczekiwanych prac remontowych i budowlanych w podległym samorządowi Powiatu Rzeszowskiego Zespole Szkół w Tyczynie. W ramach inwestycji, opiewającej łącznie na prawie 19 milionów złotych, powstanie m.in. komfortowy internat dla uczniów, sala gimnastyczna oraz scena widowiskowa.
Więcej na: https://powiat.rzeszowski.pl...
W dniach 8 - 30 listopada 2021 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Tyczynie odbyła się akcja charytatywna „Zbiórka dla kociaków" przeznaczona dla podopiecznych Fundacji Felineus. W ramach wolontariatu, uczniowie przynosili karmę dla bezdomnych kotów - w sumie zebrano ponad 50 kg karmy suchej i mokrej. Koordynatorem akcji był pan Radosław Kloc. Wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu dziękujemy!
24 listopada przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach projektu ,,Klasa penitencjarna", realizowanego na mocy porozumienia o współpracy podpisanego przez Dyrektorów Zespołu Szkół w Tyczynie i Zakładu Karnego w Rzeszowie. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Służby Więziennej major Maciej Słysz i kapral Joanna Przywara. Tym razem uczniowie dowiedzieli się, jaki jest cel wykonywania kary pozbawieni wolności, poznali środki oddziaływania i narzędzia do wykonywania kary pozbawienia wolności. Rozmawiano o programie pracy dla więźniów, o podtrzymywaniu więzi z rodziną, o zajęciach kulturalno – oświatowych i sportowych oraz o zajęciach terapeutycznych dla osadzonych. W ramach profilaktyki zachowań ryzykownych prowadzący zajęcia zwrócili uwagę na znaczenie motywacji i wzbudzania woli chęci do zmiany życia, na konieczność szukania rozwiązań w życiu, na ważność wyznaczania sobie celów. W drugiej części zajęć uczniowie dowiedzieli się, na czym polega System Dozoru Elektronicznego. Pani kapral Joanna Przywara przedstawiła zasady działania SDE, przykłady stosowania, zadania i specyfikę pracy funkcjonariuszy SW zajmujących się SDE. Uczniowie mogli także zobaczyć działanie sprzętu SDE. Zajęcia, jak zawsze, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy byli dociekliwi w wielu omawianych aspektach. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na kolejne spotkanie.