Your IP:3.80.218.53

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy
do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego

*       klasa ogólnokształcąca
przedmioty rozszerzone do wyboru przez ucznia:
język angielski, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia

*       klasa policyjna
(180 godzin zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji; uczniowie otrzymują dokument podpisany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie)

*    klasa z zajęciami z zakresu ochrony osób i mienia oraz bezpieczeństwa wewnętrznego
(zajęcia znajdujące się w programie szkolenia pracowników ochrony, wykłady i warsztaty w uczelniach wyższych prowadzących studia z bezpieczeństwa wewnętrznego)

*    klasa z zajęciami z zakresu obsługi transportu drogowego
(dodatkowe zajęcia zapoznają uczniów z wiadomościami i umiejętnościami, które muszą posiadać pracownicy firm spedycyjnych i logistycznych oraz kierowcy pracujący na trasach krajowych i zagranicznych)

W Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie:

• przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym, do wyboru przez uczniów: język angielski, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia,
  • nauka dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego,
  • wiele zajęć dodatkowych, które pozwalają uczniom rozwijać zainteresowania i ułatwiają podjęcie decyzji o kierunku dalszego kształcenia i wyborze zawodu,
  • dużo wyjazdów edukacyjnych, wycieczek oraz imprez szkolnych, możliwość aktywnego działania w różnych organizacjach i uczestnictwa w akcjach społecznych oraz wolontariacie.

TERMINARZ NABORU:

• 7 maja – 11 czerwca: składanie wniosków o przyjęcie do szkoły (wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej; składać je można osobiście, wysłać mailem lub pocztą - nie ma rekrutacji elektronicznej);
  • 22 – 26 czerwca: złożenie w sekretariacie szkoły świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (kopie lub oryginały);
  • 29 czerwca: podanie przez szkołę listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;
  • 29 czerwca – 6 lipca: dostarczenie do szkoły oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (o ile nie zostały złożone wcześniej);
  • 9 lipca: podanie przez szkołę listy kandydatów przyjętych.

grudzień 2018