Your IP:54.160.19.155

Zasady rekrutacji dla absolwentów Szkół Podstawowych:

Rekrutacja prowadzona jest w formie papierowej.

1. Kandydatom do klas pierwszych przyznaje się punkty za:

1). Wyniki egzaminu ósmoklasisty,

2). Oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z następujących przedmiotów:

- język polski,

- matematyka,

- język angielski lub język niemiecki (do wyboru przez kandydata),

- wiedza o społeczeństwie, historia, geografia lub wychowanie fizyczne (do wyboru przez kandydata),

3). Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem,

4). Szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, wolontariat.

2. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy pierwszej może otrzymać
w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym maksymalnie 200 punktów
,w tym:

1. maksymalnie 100 punktów za wyniki egzaminu ósmoklasisty

Wyniki procentowe, uzyskane z egzaminu przeliczane są na punkty w następujący sposób:

- wynik przedstawiony w procentach z języka polskiego i matematyki mnoży się przez 0,35;

- wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3

2. maksymalnie 72 punkty za oceny z j. polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego i jednego przedmiotu wybranego przez kandydata:

Punkty za oceny z czterech przedmiotów obliczane są według skali:

celujący – 18 pkt

bardzo dobry – 17 pkt

dobry – 14 pkt

dostateczny – 8 pkt

dopuszczający – 2 pkt

3. maksymalnie 28 punktów za inne osiągnięcia, w tym:

a) ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 7 punktów,

b) uzyskanie w zawodach, będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanych przez kuratorów oświaty:

- tytułu finalisty konkursu przedmiotowego - 10 punktów,

- tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 7 punktów,

- tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego - 5 punktów

c) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim, organizowanym przez kuratora oświaty:

- dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – 10 punktów;

- dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 7 punktów;

- dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5 punktów;

- tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – 7 punktów;

- tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 5 punktów;

- tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – 3 punkty

d) uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem albo turniejem, o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim:

- dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej –10 punktów,

- dwóch lub więcej tytułów laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej –7 punktów,

- dwóch lub więcej tytułów finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej –5 punktów,

- tytułu finalisty konkursu z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych objętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – 7 punktów,

- tytułu laureata turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – 3 punkty,

- tytułu finalisty turnieju z przedmiotu lub przedmiotów artystycznych nieobjętych ramowym planem nauczania szkoły artystycznej – 2 punkty;

e) uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach: wiedzy, artystycznych lub sportowych, innych niż wymienione w ppkt b) - d), organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkół, na szczeblu:

- międzynarodowym - 4 punkty,

- krajowym - 3 punkty,

- wojewódzkim - 2 punkty,

- powiatowym – 1 punkt.

* W przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie w zawodach wiedzy, artystycznych lub sportowych, o których mowa w 3), wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.

f) W przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej na rzecz innych ludzi, w tym środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu - 3 punkty.

sierpień 2020