BIP w Zespole Szkół w Tyczynie

BIP: www.zs-tyczyn.szkoly.itl.pl/index.php/bip

Dyrektor:
mgr Dorota Tarańska-Klęsk

Zespół Szkół w Tyczynie jest jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego.

Obecnie funkcjonuje tylko trzyletnie Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólopolicyjnej. Jest to szkoła publiczna ogólnokształcąca dla młodzieży, na podbudowie gimnazjum, kończąca się egzaminem maturalnym.

INFORMACJE O SZKOLE

• Zespół Szkół mieści się w XIX-wiecznym pałacu;
  • nauka odbywa się w systemie jednozmianowym;
  • uczniowie mogą korzystać z dodatkowych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych w formie kółek przedmiotowych, konsultacji maturalnych, nauki języków obcych;
  • szkoła posiada dwie sale komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz sale multimedialne
  • uczniowie mogą nieodpłatnie korzystać na co dzień z pracowni internetowej;
  • uczniowie mają możliwość zdobywania certyfikatów językowych i informatycznych;
  • zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w nowoczesnej hali sportowej przy Gimnazjum w Tyczynie
  • w szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia sportowe: basen, siłownia, sporty walki;
  • zajęcia z poszczególnych przedmiotów odbywają się w dobrze wyposażonych pracowniach
  • uczniowie samodzielnie wybierają poziom zaawansowania języka obcego.