Organizacja i Sprawowane Funkcje

Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie – mgr Dorota Tarańska-Klęsk
Główny Księgowy Zespołu Szkół w Tyczynie – Danuta Stochła

W Zespole Szkół w Tyczynie obowiązuje system kancelaryjny – jednolity rzeczowy wykaz akt dla szkół i placówek Powiatu Rzeszowskiego.

Wszystkie pisma przychodzące są rejestrowane w jednolitym rzeczowym wykazie akt i przekazywane do dyrektora, który kieruje je do osoby mającej załatwić sprawę.

Wszystkie pisma wychodzące są podpisywane przez dyrektora. Wyjątek stanowią pisma zawierające zobowiązania finansowe jednostki, które podpisuje dyrektor i główny księgowy.

Wysyłanie pism jak również ewidencja ich w jednolitym rzeczowym wykazie akt należy do obowiązków sekretariatu szkoły.

Przechowywanie akt, przekazywanie ich do archiwum szkolnego, przechowywanie w archiwum szkolnym oraz przekazywanie ich do archiwum państwowego następuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i należy do obowiązków pracownika sekretariatu.