Statut prawny

Podstawą prawną istnienia Zespołu Szkół w Tyczynie są: akt jej utworzenia będący decyzją Kuratora Oświaty i Wychowywania w Rzeszowie z 10 grudnia 1977r. Nr O.IV-0138\47\77
w sprawie otwarcia zbiorowego zakładu szkolnego i niniejszy Statut oraz uchwała Rady Powiatu Rzeszowskiego dotycząca szkoły ponadgimnazjalnej:

Uchwała Nr XXX/236/02 Rady Powiatu w Rzeszowie z dnia 02.03.2002 r. w sprawie przekształcenia czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego w trzyletnie Liceum Ogólnokształcące.