^W górę
  • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
  • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
  • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
  • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

3890087
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
348
1167
4352
5836
27352
25005
3890087

7.65%
16.20%
3.35%
0.38%
0.49%
71.93%

Your IP:18.218.127.141

Gościmy online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Zajęcia z edukacji policyjnej

     Klasy policyjne w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie funkcjonują od 2005 roku w ramach współpracy szkoły z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Uczniowie kończący naukę otrzymują zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach z edukacji policyjnej oraz dodatkowe punkty ułatwiające pozytywne przejście procedury rekrutacyjnej do pracy
w Policji. O przyjęcie do pracy w Policji mogą ubiegać się już po zakończeniu szkoły, mogą też podjąć studia lub naukę w szkołach policealnych.

     Uczniowie klas policyjnych realizują 180 godzin zajęć edukacji policyjnej prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji. Lekcje te odbywają się w każdy czwartek. Prowadzący zajęcia przybliżają uczniom elementy szkolenia zawodowego policjantów oraz wiele aspektów pracy w Policji. Tematyka obejmuje m.in.            prawo karne, pracą dochodzeniową i śledczą, kryminalistykę, prewencję, środki przymusu bezpośredniego, techniki samoobrony, pierwszą pomoc, ruch drogowy. Lekcje realizowane w szkole uzupełniane są przez dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Zajęcia te mają charakter cykliczny – odbywają się co roku dla poszczególnych klas lub też organizowane są na bieżąco, w zależności od zainteresowań uczniów. Większość z tych zajęć odbywa się dzięki współpracy szkoły z Policją, innymi służbami mundurowymi, uczelniami wyższymi oraz wieloma instytucjami, które wśród swoich zadań mają m.in. zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego.

  • Zajęcia w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – tematyka wykładów prowadzonych przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów obejmuje m.in. zagadnienia z zakresu ruchu drogowego, prewencji, cyberprzestępczości oraz kryminalistyki. Uczniowie zapoznają się również z zasadami przyjęć do pracy w Policji oraz otrzymują wskazówki, jak najlepiej przygotować się do egzaminów.
  • Zajęcia w Oddziale Prewencji w Zaczerniu – uczniowie zapoznają się z zadaniami wykonywanymi przez funkcjonariuszy pionu prewencji oraz bronią i sprzętem, w który są wyposażeni, mają możliwość obejrzeć samochody i pojazdy specjalistyczne Policji, a także policyjną strzelnicę. Dodatkową atrakcją jest spotkanie z policjantami – antyterrorystami oraz pokaz szkolenia policyjnych psów.
  • Zajęcia w Policyjnej Izbie Dziecka – zajęcia składają się z dwóch części: zapoznanie z funkcjonowaniem tej instytucji (kto, w jakich okolicznościach i dlaczego może się tam znaleźć) oraz wykłady z zakresu przestępczości i odpowiedzialności karnej nieletnich.
  • Zajęcia w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie - udział w rozprawach, zapoznanie z zasadami postępowania sądowego i funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Polsce, spotkania z sędziami, adwokatami i prokuratorami, którzy opowiadają o swojej pracy.
  • Wyjazd do Szkoły Policji w Katowicach – uczniowie zapoznają się z funkcjonowaniem szkoły policji oraz przebiegiem szkolenia podstawowego policjantów, mają możliwość uczestniczyć w zajęciach dla policjantów; biorą także udział w specjalnych wykładach i ćwiczeniach m.in. z zakresu kryminalistyki, interwencji policyjnych, posługiwania się bronią palną, ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy.
  • Zajęcia organizowane w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych w katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego z zakresu kryminalistyki i kryminologii. Także w szkole kilkakrotnie gościli wykładowcy WSIiZ-u prowadząc zajęcia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i współczesnych zagrożeń pokoju na świecie.
  • Wyjazd do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie uczestnicy wyjazdu zapoznali się z funkcjonowaniem tej uczelni oraz mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez jej wykładowców. W programie znalazła się m. in. prezentacja symulatora działań Policji w sytuacjach kryzysowych, a uczniowie mogli spróbować samodzielnie dowodzić wirtualnymi oddziałami Policji zabezpieczającymi Stadion Narodowy w Warszawie. Uczestnicy wyjazdu brali również udział w zajęciach w Policyjnym Centrum Analityczno – Badawczym (pracownia antynarkotykowa, pracownia analizy strategicznej, pracownia analizy kryminalnej i pracownia ds. zwalczania cyberprzestępczości). Zajęcia teoretyczne uzupełniły pokazy na strzelnicy i basenie oraz ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy.
  • Wyjazd do Komendy Głównej Policji w Warszawie – uczniowie zapoznali się z zadaniami i bieżącymi działaniami realizowanymi przez tę jednostkę, brali udział
    w zajęciach na temat przestępczości w Polsce, mieli również możliwość spotkać się z rzecznikiem Komendy Głównej Policji, który opowiadał o wielu aspektach funkcjonowania polskiej Policji oraz odpowiadał na pytania uczniów dotyczące pracy funkcjonariuszy różnych wydziałów.
  • Szkolenie strzeleckie – składające się z części teoretycznej, w czasie której uczniowie zapoznają się z zasadami posługiwania się bronią palną oraz części praktycznej – strzelanie pod opieką instruktorów z broni krótkiej i długiej (m.in. z pistoletów P 99 i Glock, KBKS, karabinka Anschutz, AK-47 i Mossberga.

     W szkole odbywają się również zajęcia przybliżające uczniom funkcjonowanie innych służb mundurowych, m.in. wojska (grupa uczniów należy do Związku Strzeleckiego „Strzelec”), straży granicznej i służby celnej. Zaproszeni specjaliści prowadzą wykłady i ćwiczenia z zakresu prawa, ruchu drogowego, cyberprzestępczości, pierwszej pomocy.

Womens Nike Cortez
DSC02865.jpg

Zdalna Szkoła

plakta dof zdalna szkola small

Program "Poznaj Polskę"

poznaj p mini

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
kwiecień 2024
ponwtośroczwpiąsobnie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.