^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

3819203
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
38
86
616
1474
3978
60328
3819203

7.77%
16.38%
3.40%
0.39%
0.50%
71.56%

Your IP:3.239.9.151

Gościmy online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół w Tyczynie

1 września br. w murach pałacu Wodzickich – siedzibie Zespołu Szkół w Tyczynie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Oficjalną część w szkole poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Tyczynie. Gości przywitała Pani Dorota Tarańska-Klęsk - Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie. Podczas uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Pan Józef Jodłowski – Starosta Powiatu Rzeszowskiego, organu prowadzącego szkołę, Pan insp. Dariusz Matusiak – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, ppłk. Krzysztof Kulczycki – Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie i pozostali pracownicy szkoły.

Do naszej społeczności szkolnej dołączyli pierwszoklasiści, którzy w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie realizować będą dodatkowo, w ramach innowacji zajęcia z kształcenia policyjnego, a także będą mogli wziąć udział w realizacji nowatorskiego programu „klasa penitencjarna”.

Klasy policyjne - funkcjonują w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Tyczynie od 2005 roku w ramach współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Lekcje z edukacji ogólnopolicyjnej realizowane w szkole, uzupełnione są o liczne dodatkowe zajęcia pozaszkolne. Tematyka zajęć obejmuje m.in. prawo karne, pracę dochodzeniową, śledczą, kryminalistykę, prewencję, środki przymusu bezpośredniego, techniki samoobrony, pierwszą pomoc, czy ruch drogowy. Uczniowie mają możliwość gruntownego zapoznania się ze specyfiką służby w Policji, jej organizacją i zadaniami, a po ukończeniu nauki mogą wstąpić w jej szeregi zyskując dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacyjnego.

Klasa penitencjarna – to nowy projekt realizowany we współpracy z Zakładem Karnym w Rzeszowie. To dodatkowe działania profilaktyczne, prewencyjne dla uczniów, to wzmacnianie postaw sprzyjających bezpiecznym zachowaniom w życiu społecznym, to lepsza znajomość i świadomość prawa. Program zajęć z zakresu szeroko pojętej penitencjarystyki, zakłada realizację projektu w postaci zajęć teoretycznych i praktycznych w szkole oraz w postaci wizyt studyjnych na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie. Przeszkolenie w tym zakresie zagwarantuje pozyskanie wiedzy i umiejętności niewątpliwie przydatnych w życiu codziennym, ale także z pewnością stworzy solidne podstawy do podjęcia w przyszłości pracy w służbach Więziennych.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 Starosta Rzeszowski Pan Józef Jodłowski wraz z Panią Dyrektor Dorotą Tarańską – Klęsk wręczyli 3 uczniom stypendia z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego na rok szkolny 2021/2022, przyznane przez Zarząd Powiatu Rzeszowskiego w nagrodę za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, satysfakcji, sukcesów, sił, wytrwałości, determinacji, a także poczucia bezpieczeństwa, spokoju, optymizmu i wiary w to, że nowy rok szkolny przyniesie pozytywne wydarzenia i emocje.

 

Image4.jpg

Zdalna Szkoła

plakta dof zdalna szkola small

Program "Poznaj Polskę"

poznaj p mini

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
luty 2024
ponwtośroczwpiąsobnie
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.