^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

2495588
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
272
1683
10906
10906
36245
44361
2495588

11.19%
17.63%
4.14%
0.54%
0.60%
65.90%

Your IP:3.238.132.225

Gościmy online

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

3maj

 

       3 maja będziemy obchodzić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie. Uchwalona została 3 maja 1791 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zwolenników reform w czasie obrad Sejmu Wielkiego. Jej celem była naprawa ustroju Rzeczypospolitej opartego na demokracji szlacheckiej i wolnej elekcji oraz ratowanie Polski po pierwszym rozbiorze. Konstytucja zakładała zmianę ustroju państwa na monarchię dziedziczną, ograniczenie „złotej wolności” szlacheckiej, nadanie praw mieszczanom i chłopom. Jej postanowienia, niestety, nie zostały wprowadzone w życie, gdyż uchwalenie Konstytucji wywołało sprzeciw części magnatów i szlachty, którzy sprzymierzeni z Rosją doprowadzili do wojny. Uczestnicy konfederacji targowickiej wspierani przez wojska carycy Katarzyny Wielkiej pokonali zwolenników Konstytucji. Konstytucja przestała w praktyce obowiązywać w lipcu 1792 roku, po przystąpieniu króla do konfederacji targowickiej. Zniesiona została w roku 1793, w którym nastąpił drugi rozbiór Polski.
       Zamek Królewski w Warszawie zaprasza do obejrzenia filmu opowiadającego o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

      W 100 rocznicę uchwalenia Konstytucji, w 1871 roku, w krakowskich Sukiennicach zaprezentowany został obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego dzieje tego obrazu oraz opowiadającego o tamtych wydarzeniach.

 

https://labiryntywiedzy.gwo.pl/labirynty-na-probe-p4261

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.