Your IP:54.221.43.155

KONFERENCJA „Policja w służbie Niepodległej”

1 marca 2018 roku w LO w Tyczynie odbyła się konferencja „Policja w służbie Niepodległej”, której organizatorami była nasza szkoła, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Zainaugurowaliśmy w ten sposób obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nawiązując jednocześnie do przypadającej za rok 100 rocznicy utworzenia Policji Państwowej. Konferencji towarzyszył wernisaż fotografii historycznej.

Nike Roshe Run Men

Pałacowe wnętrza wypełnili goście: przedstawiciele władz samorządowych, władz województwa podkarpackiego i sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele władz gminnych oraz instytucji oświatowych i kulturalnych z Tyczyna, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz wszystkich komend powiatowych Policji z Podkarpacia, byli także przedstawiciele innych służb mundurowych, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Komendy Głównej Policji.

Zaproszonych gości powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie Dorota Tarańska-Klęsk, później głos zabrali współorganizatorzy konferencji – Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa.

Referaty przedstawiające rolę Policji Państwowej w II Rzeczpospolitej przedstawili mł. insp. Mariusz Skiba i dr Piotr Szopa. Jednym z punktów programu była prezentacja ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”, którego laureatami zostali uczniowie LO w Tyczynie: Natalia Szewczyk, Mikołaj Hajduk i Arkadiusz Szlęzak.

Konferencję zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów.