^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Rozwiń Skrzydła

Reforma edukacji

Odwiedziło nas

1070293
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
277
390
667
3504
7466
15245
1070293

23.77%
12.50%
3.83%
0.71%
0.27%
58.92%

Your IP:3.80.218.53

Gościmy online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Dnia 15.11.2017r. klasy maturalne wybrały się do kina Zorza w Rzeszowie

    Pierwszym z obejrzanych filmów był „ Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli, który w całości, klatka po klatce został namalowany przez około 100 polskich artystów ze współpracy z pracownikami angielskiego uniwersytetu. Wykorzystano obrazy malarza z drobną korektą na potrzeby projektu. Głównym tematem obrazu filmowego było życie, twórczość i przyczyny śmierci artysty. Do animacji wykorzystano aż 94 obrazy van Gogh, m. in. „Wazon z piętnastoma słonecznikami", „Kruki nad łanem zboża" i „Gwiaździsta noc". Bohaterami filmu były postacie autentyczne, np. Adeline Ravoux, Margerit Gachet. Film wzbudza w widzu podziw dla twórców za ogromną pracę włożoną w tworzenie produkcji, a także zachwyt.

    Drugi film to „Bracia Lumière ", który pokazuje, jak stworzenie kinematografu zmienia ludzkie życie. Pierwsze filmy dokumentalne ukazują życie miasta lub rodziny w codziennym dniu. Filmy te zazwyczaj trwały 50 sekund, ale w tak krótkim czasie udało się przekazać główny temat filmu oraz emocje. „Wyjście z fabryki" to pierwszy zarejestrowany film świata, który oddaje istotę kina. W twórczości braci widać wiele motywów, chcieli pokazać „świat światu" i udało im się to. Z twórczości Lumière czerpią współcześni reżyserzy, np. podczas kręcenia filmu „Titanic" użyto sceny z wypłynięciem statku. Reżyserem filmu - dokumentu był nagradzany Oskarem – Martin Scorsese. Walory obrazu podnosi świetnie skomponowana muzyka oraz komentarze, często zabawne, co powoduje dodatkowo przyjemny odbiór przez oglądających.


Karolina z klasy IIIa

Image8.jpg

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 185 dni
grudzień 2018
ponwtośroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

 

 

 


wspia

 

    

 

 

 

 

  

 

 

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.