^W górę
 • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
 • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
 • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
  *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
 • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
  Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

rekrutacja 2017/2018

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Rozwiń Skrzydła

Reforma edukacji

Odwiedziło nas

1037930
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
8474
1884
12700
5403
20094
19809
1037930

24.50%
11.87%
3.85%
0.73%
0.26%
58.80%

Your IP:54.224.150.24

Gościmy online

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

Teatr Forma - relacja

      W środę, 8 listopada, do naszej szkoły przyjechał Teatr ,,Forma" z przedstawieniem opartym na tekście ,,Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Młodzi aktorzy to absolwenci Akademii Teatralnej w Białymstoku. Odegrali w kilku scenach różne role, dzięki zmienianym maskom.

       Dobra gra aktorska, ruchy, mimika, nauka trudnego tekstu poddawana była długotrwałym i zapewne bardzo solidnym próbom pod okiem profesjonalistów. Dało to dobre efekty, ponieważ oglądający bardzo dobrze się bawili, a aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

     Scenografia składała się z dużego, czarnego parawanu, na którym były napisy, np. ,,łydka", ,,gęba", ,,pupa" i tablicy, a aktorzy grali w dużych maskach karykaturalnych, dobranych do kostiumów.

    Głównym problemem ,,Ferdydurke" jest ,,problrm formy". Według pisarza człowiek nigdy nie jest sobą, traci swoją autentyczność przez popadanie w narzucane przez innych ludzi zachowania, sposób bycia-formy. Formą zatem będzie to, w jaki sposób myślimy, co czujemy, jak się zachowujemy oraz to co mówimy i, w jaki sposób działamy.

    Bohaterem powieści był Józio-trzydziestoletni, początkujący pisarz, który obudził się pewnego dnia z uczuciem rozbicia, nieautentyczności, ,,rozwałkowania". Bohater pragnął znaleźć formę własną. Do domu Józia przyszedł profesor Pimko, który po krótkim egzaminie stwierdził, że zabiera go do szkoły. Bohater cierpiał tam tortury wieku dojrzewania. Nauczyciele zwani belframi ,,upupiają" w tej szkole młodzież, to znaczy narzucają uczniom gębę, czyli maskę, formę, pozę. Chcą uczynić z nich chłopięta. Część uczniów poddała się temu przymusowi, inni buntowali się, ci zwani byli chłopakami. Józio zgodnie z intencjami ciała pedagogicznego miał zostać chłopięciem.

    Cały spektakl trwał 45 minut. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali, a niektórzy nawet brali w przedstawienu udział. Udany scenariusz i dobrzy aktorzy nie pozwalali się nudzić. Konstrukcja wydarzeń skupiona była na ciekawych wątkach utworu: lekcji polskiego, lekcji łaciny, wymiany zdań i poglądów między Miętusem a Syfonem. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

                                                                       Przedstawienie zrelacjonowały: Klaudia, Gabrysia i Monika z 2a, natomiast fotograficznie udokumentowali uczniowie z 2b: Patrycja W. i Patrycja Ż. oraz Karol.

Image36.jpg

PLAKAT 001

filmy o szkole

Do wakacji pozostało 243 dni
październik 2018
ponwtośroczwpiąsobnie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

 

 

 


wspia

 

    

 

 

 

 

  

 

 

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.