^W górę
  • 1 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Liceum Ogólnokształcące z elementami edukacji ogólnopolicyjnej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Zajęcia teoretyczne prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, doświadczonych pracowników Policji i innych służb mundurowych oraz zajęcia praktyczne (w tym sporty walki), z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • 2 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia z technik samoobrony – poznanie metod obezwładniania. *Zajęcia w Komendzie Głównej Policji w Warszawie.
  • 3 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    Możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez działalność w Związku Strzeleckim „Strzelec” – zajęcia teoretyczne i praktyczne (m.in. musztra, maskowanie, zajęcia w terenie – udział w uroczystościach okolicznościowych jako reprezentacja szkoły w poczcie sztandarowym, jako służby porządkowe.
  • 4 OFERTA EDUKACYJNA ZAJĘĆ DODATKOWYCH - NOWOŚCI!!!
    *Zajęcia sportowe w ramach przygotowania do testu sprawnościowego – „Policyjny Tor Przeszkód”, przez który musi przejść każdy kandydat do pracy w Policji. *Wyjazdy do szkół policyjnych, m.in. obóz naukowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, wizyta w Szkole Policji w Katowicach.
  • 5 ZESPÓŁ SZKÓŁ W TYCZYNIE
    Zespół Szkół w Tyczynie w podejmowanych działaniach stara się uwzględniać potrzeby edukacyjne uczniów, wychodzić naprzeciw ich aspiracjom i oczekiwaniom. Celem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie oraz wskazanie jej dalszych dróg rozwoju.
baner

TOP EDUK POLIC17 18

top 2

top bezpol17 18

Jubileusz 70-lecia LO

Odwiedziło nas

3861848
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Tydzień temu
W miesiącu
Miesiąc temu
Razem
97
458
923
3338
24118
22505
3861848

7.69%
16.25%
3.37%
0.39%
0.50%
71.80%

Your IP:18.206.160.129

Gościmy online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Jesteśmy na Facebook-u

plakat projektu

JESTEŚMY LAUREATAMI OGOLNOPOLSKIEGO KONKURSU Policjanci w służbie historii !!!


Zespół konkursowy LO w Tyczynie w składzie: Natalia Szewczyk, Mikołaj Hajduk i Arkadiusz Szlęzak znalazł się wśród 11 drużyn z całej Polski najwyżej ocenionych przez komisję konkursową.
Organizatorem konkursu skierowanego do 300 szkół w Polsce był Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji. Do udziału w konkursie zdecydowało się przystąpić ponad 60 szkół, a ostateczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 42 zespołami konkursowymi. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych. Efektem ich pracy są filmy, materiały multimedialne oraz opracowania historyczne związane z losami policjantów Policji Państwowej w okresie II Rzeczypospolitej (można je obejrzeć wchodząc na stronę KWP w Rzeszowie).

Zapatillas trekking

Przejechaliśmy setki kilometrów, zrobiliśmy tysiące zdjęć i filmów, opracowaliśmy dziesiątki źródeł historycznych. Realizacja zadań konkursowych wymagała czasami pracy w weekendy i w nocy. To była bardzo nietypowa lekcja historii i ogromne wyzwanie. Okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi i zapomnianymi opowieściami, dzięki którym mogliśmy się przenieść w przeszłość. To było jednocześnie zadanie wymagające kreatywności, determinacji i wytrwałości. Mam nadzieję, że była to też wspaniała przygoda.

Realizacja zadań konkursowych wymagała podjęcia bardzo wielu działań, w które zaangażowali się także inni uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za pomoc naszym koleżankom i kolegom oraz instytucjom, stowarzyszeniom i osobom, które nas wspierały. Wśród nich były: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Szkoła Policji w Katowicach, Muzeum Regionalne w Mielcu, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów, Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Militariów. Koncepcja pracy konkursowej powstała dzięki rozmowom i wywiadom w wieloma osobami. Wśród nich byli: pani Kamila Rusek, córka przodownika Policji Państwowej, Jana Krawczyka, zamordowanego w obozie NKWD w Twerze, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu, dr Jerzy Skrzypczak, autor książki Nierozstrzelana Pamięć. Mielecki Słownik Katyński, Edward Michocki,  pomysłodawca Mieleckiej Ściany Katyńskiej, Grzegorz Grześkowiak, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939”. Nieocenioną pomoc merytoryczną uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej, mł. insp. Mariusza Skiby oraz mł. asp. dr. Marcina Dziubaka.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję za wsparcie, a zwycięzcom gratuluję!!!!!

Małgorzata Sochacka

Image3.jpg

Zdalna Szkoła

plakta dof zdalna szkola small

Program "Poznaj Polskę"

poznaj p mini

filmy o szkole

Do wakacji pozostało
marzec 2024
ponwtośroczwpiąsobnie
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

policja podkar

logo-sluzba s

 

  policja w sluzbie

 ipn

Logo WSPIA s

 

    

 

 

 

 

  

 

Zespół Szkół w Tyczynie. Utworzono dzięki Joomla.