Your IP:54.80.68.137

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas działa w naszej szkole już kilka lat. Uczniowie pomagają jako wolontariusze w różnych akcjach charytatywnych, opiekuńczych, tam, gdzie nasza pomoc jest potrzebna.

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w zbiórkach żywności i środków czystości w sklepie „Biedronka” w Tyczynie na rzecz Rzeszowskiego Oddziału Caritas oraz dla Banku Żywności. Co roku również uczestniczymy 1 listopada w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Tyczynie zbierając datki do puszek dla Towarzystwa im. Brata Alberta w Rzeszowie.

Oprócz tego do naszego kalendarza na stałe weszło już organizowanie przez poszczególne klasy paczek mikołajowych dla dzieci niepełnosprawnych, z rodzin ubogich czy wielodzietnych. Współpracujemy z siostrami Dominikankami, które pomagają nam docierać do potrzebujących dzieci. Odwiedzamy naszych małych znajomych w ich domach w okresie Świąt Bożego narodzenia. Przyznać należy, że miło patrzeć, jak dzieci rozrywają opakowania na prezentach i oglądają swoje skarby.

Ponadto w październiku zawsze staramy się uczcić Dzień Papieski organizując akademię, a dodatkowo rozprowadzamy kremówki, z których dochód jest przeznaczany na Papieskie Dzieło Tysiąclecia.

W poprzednim roku szkolnym

• prowadziliśmy zbiórkę żywności w szkole dla ubogich mieszkańców gminy Tyczyn
  • w trakcie rekolekcji odbył się koncert charytatywny, z trakcie którego zbierane były pieniądze na pomoc dla Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Mieszko” w Rzeszowie. Za zebrane pieniądze zakupione zostały słodycze i inne artykuły, które dostarczyliśmy do placówki.
  • przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na operację dla ciężko chorej Pani Marii. Uzyskana kwota została wpłacona na konto.
  • w czerwcu wraz z kilkoma uczennicami i księdzem odwiedziliśmy przewlekle chorą starszą, panią, byłego pracownika obsługi naszej szkoły, której dostarczaliśmy podstawowe zakupy.
  • zbieraliśmy środki pieniężne na terapię i wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych w Centrum Caritas w Budach Głogowskich oraz dla dzieci z Syberii
  • troje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XVIII Spotkaniu Młodych w Lednicy
  • prowadzimy zbiórkę makulatury i plastykowych butelek po napojach włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję budowania studni głębinowych w Sudanie.

Za dotychczasową pomoc dziękujemy naszym wolontariuszom, bo bez nich tego wszystkiego nie dalibyśmy rady zrobić.

maj 2018