Your IP:54.166.228.35

Anglojęzyczny teatr „Wild West” w Zespole Szkół w Tyczynie

W dniu 28 listopada nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennej lekcji języka angielskiego. Gościliśmy w naszej szkole teatr „Wild West" z Krakowa. Aktorzy, Mike Marcinkowski z USA oraz Piotr Malasiński, zaprezentowali nam spektakl „The Night In" . Jest to komedia o ojcu i synu. Leo niespodziewanie umawia ojca (wdowca) na randkę w ciemno. Z początku Mark się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem. Mark nabiera pewności siebie, a Leo zaczyna dostrzegać jakie wartości naprawdę liczą się w relacjach międzyludzkich.

Porywająca gra aktorska, wciągająca akcja oraz zabawne dialogi zapewniły uczniom dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji. Podczas spektaklu uczniowie reagowali entuzjastycznie, a na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Po przedstawieniu uczniowie rozmawiali z aktorami oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Spektakl w wykonaniu teatru anglojęzycznego jest formą promowania nauki języka angielskiego. Dzięki takim występom uczniowie mają możliwość zetknięcia się z autentycznym językiem oraz mogą realnie ocenić swoje umiejętności językowe.

lipiec 2018