Your IP:54.80.140.29

Wolontariusze z Algierii i Kazachstanu w Zespole Szkół w Tyczynie

W dniach 12-16 marca 2018r. w Zespole Szkół w Tyczynie gościliśmy wolontariuszy z Algierii i Kazachstanu, którzy przyjechali do Polski w ramach projektu edukacyjnego Next Step organizowanego przez AIESEC Polska. Nasi goście, Fella i Abay, zabrali nas na wirtualne wycieczki po swoich krajach, które przybliżyły uczniom kulturę, zwyczaje, tradycje oraz problemy społeczne dotyczące Algierii i Kazachstanu, jak również wzbogaciły ich wiedzę z zakresu historii i geografii tych obszarów.

Była to również świetna okazja, aby podszlifować język angielski, zwiększyć efektywność nauki i przełamać bariery językowe oraz praktycznie zweryfikować poziom znajomości języka obcego. Dzięki tym spotkaniom nasi uczniowie z pewnością zdobyli nowe i ciekawe doświadczenie. Mieli możliwość, m.in. poznać kilka zwrotów w językach naszych gości, czy przymierzyć tradycyjne stroje z ich krajów. Nasi wolontariusze także mieli okazję poznać elementy naszej polskiej kultury, odwiedzając m.in. Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, rzeszowski rynek oraz zamek w Łańcucie.

sierpień 2018